Sensation Prague 2018

light up the show

SENSATION PRAGUE 2018

light up the show

Dva různé modely světelných triček, každé využívá jinou technologii E-Textil senzorů.
Pro obě trika byly individuálně vytvořeny dva tematicky laděné grafické potisky. Tyto byly následně vyrobeny jedním z našich partnerů. Následně jsme podél předznačených grafik do triček všívali elektronické obvody pomocí všívatelné vodivé nitě. Toto se později ukázalo jako velmi fragilní technologie konstruování elektronických obvodů, v dalších projektech pak již byly použity jiné metodiky.

1 / 1
Showreel

Sensation Prague 2018

Showreel smart trička pro taneční událost

1 / 2

Tento model disponuje jednoduchým miniaturním mikropočítačem, v němž je provozován Python program s přednastavenou světelnou animací. Na tento mikropočítač jsou napojeny dvě sady kruhových LED modulů speciálně upravených pro všití do látky. Na mikropočítač je rovněž napojen modul grafického ekvalizéru reagující na zvuk. Mikrofon pro ekvalizér je integrován v baterry modulu, který pomocí 3 AAA baterií napájí samotný ekvalizér, mikropočítač a LED moduly.

2 / 2

Tento model je již o něco sofistikovanější a více interaguje se svým okolím, rozsvěcí totiž diody podle barvy objektu přiloženého k senzoru, a zároveň má grafický ekvalizér reagující na hudbu. Použit byl nepatrně větší mikropočítač s výkonnějším procesorem a větší pamětí. Tento umí komunikovat s různými senzory (gyro, gps, bluetooth, uv, color…). Pro tento model byl použit Color senzor, který snímá barvu svého okolí a rozsvítí zapojené diody v této barvě. Po přiložení objektu k senzoru, je zaregistrována barva, tato se odešle do mikropočítače, který pak na jednom z výstupů zapojené LEDky rozsvítí v této barvě (staticky nebo v předem nastavené animaci). Ve spodní části pak je umístěna samostatná LED, která mění barvy v základním RGB spektru. Grafický ekvalizér reagující na zvuk je napojen stejným způsobem jako u modelu A.

"In Responsive Light Veritas"

  • Share:
Tento projekt je technologická studie a zatím nebyl zveřejněn konstrukční návod a zdrojový kód. © 2017. All rights reserved. All other copyrights and trademarks are the property of their respective owners.