Cooler UV Face Mask

(No Heat) Prototype O1

🌬Větrá, ❄️chladí, 🦠desinfikuje, 💦odvádí vlhkost

•přísun čerstvého vzduchu
•dezinfikuje dýchaný vzduch
•odvádí nadměrnou vlhkost a teplo
•díky nižší vlhkosti zůstává déle účinná
•brýle se nemlží
•při sportu nesnižuje výkon tolik jako běžná rouška.

Rouška s aktivním odváděním tepla a vlhkosti a germicidní UV LED. Integrovaný ventilátor, řízený mikropočítačem se senzorem teploty vhání vzduch do meziprostoru roušky. Tímto je zajištěn přísun čerstvého vzduchu, který byl germicidní UV LED vyčištěn od případné mikrobiologické kontaminace. Přebytečný vháněný vzduch uniká postranními mezerami a odvádí tak teplo a vlhkost z vnitřku roušky. Tím pomáhá udržovat příjemnější klima a snižováním vlhkosti prodlužuje dobu účinnosti roušky. Mimo to je vnitřní filtrační vrstva roušky odnímatelná pomocí patentek. Dá se tak dle potřeby vyměnit, při znečištění nebo propocení. Zbytek roušky zůstává intaktní. Pro desinfekci roušky se patentkami přichycená elektronika odejme a vloží do studené desinfekční lázně (elektronika odolává namočení, po vysušení opět funguje) zbytek roušky se dá vyvařit nebo vyprat v pračce za použití desinfekčního pracího prostředku (např. pro sportovní oblečení). Eventuálně se dá rouška vložit na pár hodin do vodní UV lázně či UV sterilizátoru a následně vyprat spolu s běžným prádlem.

Prototyp O2 je rozšířen o některé chytré funkce, například řízení intenzity svícení LED dle okolního světla, řízení germicidní UV LED, a také kontrolní měření tělesné teploty na zápěstí (v případě překročení limitní teploty zazní akustický signál doplněný o červené indikační diody).
Pro tyto funkce je potřeba vyšší třídu mikrokontroleru Circuit Playground Expres.

0 / 1
Video Intro

eRouška? Zkus chytrou roušku 🙂

0 / 2

Pohled na roušku z pravého boku

0 / 3

Pohled na roušku ze předu

0 / 4

Pohled na roušku z levého boku

  • Cooler Face Mask (Stay Cool by Peltier) Prototype O2

Aktuálně připravovaná respirační rouška, aktivně chlazená Peltierho článkem. V červenci 2020 proběhl první pokus v terénu na přímém slunci. Prototypizace  je ve fázi úprav konstrukčního designu a zdrojového kódu mikrokontroleru.

 

  • Cooler Smart Mask (Nano) Prototype O3

Konstrukčně shodná maska s Cooler UV Face Mask (No Heat), drobné technické úpravy pro vyšší efektivitu ventilace, patentky nahrazeny jemným suchým zipem pro odstínění UV světla, posunutí komponent pro zvýšení komfortu nošení. Výkonnější UV-C LED. Český Nanovlákenný filtr SPURTEX pro splnění vyhlášky MZDR 15757/2020-45. Aktualizovaný firmware (SmartMask 2.3.1) umožňující měření teploty uživatele. Varianta s novým mikrokontrolerem CircuitPlayground s dotykovým teploměrem.

 

Prototyp O3 právě prochází zkouškou filtrační účinnosti ochranných prostředků v Laboratory of Aerosols Chemistry and Physics Institute of Chemical Process Fundamentals Academy of Sciences of the Czech Republic.

Současně je prototyp připravován k certifikaci normy ČSN EN 14683+AC.

  • Share: